slider image
slider image
slider image
Okna i drzwi PCV
Zobacz naszą bogatą ofertę
profili okiennych oraz
drzwiowych z PCV.
Czytaj więcej...
Aluminium
Oferta profili drzwiowych,
okiennych oraz fasadowych
wykonanych z aluminium.
Czytaj więcej...
Dodatki
Parapety, rolety, bramy
garażowe
Czytaj więcej...

Przeszklenia i ogrody zimowe

W naszych oknach stosujemy przeszklenia podwójne oraz potrójne.

Rodzaje szkła:
  • float
Najbardziej popularnym rodzajem szkła jest z pewnością typ float. Charakteryzuje się idealnie gładką powierzchnią bez zniekształceń optycznych. Jest przezroczyste, chociaż posiada lekko zielonkawy odcień. Widać go szczególnie na krawędzi szkła. Im szkło jest grubsze, tym odcień krawędzi bardziej zielony. Szkło float znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Jest uniwersalne i podlega wszystkim typom obróbki.
  • szkło bezpieczne
Szkło bezpieczne składa się z dwóch, trzech lub więcej warstw szkła pomiędzy które wkłada się jedną lub kilka folii EVA lub PVB. Stosowane w tej technologii folie mogą być bezbarwne, mleczne lub kolorowe. Jest także możliwość laminowania między szybami, tkanin, fornirów, elementów graficznych oraz folii ozdobnych i wydruków. Dzięki zastosowaniu folii szkło laminowane jest bezpieczne w przypadku rozbicia. Znaczy to, że szyba nie rozpada się na kawałki ponieważ pozostaje przyklejone do folii. Utrzymuje ono także określoną wytrzymałość do momentu wymiany. Zastosowanie tego rodzaju folii wpływa także na ograniczenie poziomu hałasu. Okna i drzwi z tego typu szkłem są bardzo dobrym izolatorem akustycznym. W zależności od przeznaczenia, aby zwiększyć odporność mechaniczną i termiczną okna czy drzwi, laminować można także szkło hartowane. Istnieje również możliwość nałożenia na górną powierzchnię szkła laminowanego warstwy antypoślizgowej. Ma to szczególne znaczenie praktyczne w przypadku podłóg i schodów szklanych. Szkło laminowane stosuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
  • antywłamaniowe
Technologia produkcji specjalnych szyb antywłamaniowych opiera się na zastosowaniu pomiędzy warstwami szkła kilku warstw specjalnej folii PVB (butyral poliwinylu) o grubości 0,38 mm każda. Skuteczność szyby uzależniona jest od liczby zastosowanych warstw folii. Szyby takie są w stanie zastąpić kraty, okiennice i rolety. Jest to idealne rozwiązanie, aby mieć poczucie bezpieczeństwa i zachować estetyczny wygląd elewacji zewnętrznej. Szyby antywłamaniowe są odporne na uderzenia tępym lub ostrym narzędziem, a także przecięcie przy dostępie z jednej strony.
  • dźwiękoszczelne
Ochrona przed hałasem jest jednym z ważniejszych wyznaczników poziomu naszego życia. Przy zastosowań specjalnych szyb możemy znacznie poprawić atmosferę w naszym domu oraz wyeliminować wiele codziennych problemów. Należy pamiętać, że jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego, jaki jest na zewnątrz, to odnosi się wrażenie, że jest on połowę mniejszy. Szyby dźwiękoszczelne mogą być stosowane w każdym przypadku i każdym rodzaju stolarki. Powinny być one dobierane w zależności od charakteru hałasu, przed którym chcemy się chronić. Zadaniem takiego szkła jest wyciszenie pomieszczeń oraz ich odizolowanie od hałasu zewnętrznego. Jest to także sposób na uchronienie przed uciążliwym dźwiękiem padającego na szyby deszczu w oknach dachowych.
  • antisol
Szkło barwione w masie Antisol to szkło przeciwsłoneczne. Produkcja jego jest podobna do szkła typu float jednak z dodatkiem innych składników, dzięki czemu uzyskać można różne kolory szkła. Podobnie jak ze szkłem float, intensywność barwy zależna jest od grubości szkła – im większa, tym kolor bardziej intensywny. Oferujemy szkła w kolorach niebieskim, brąz, zielony, grafit oraz ciemny grafit (prawie czarne). Stosować można je zarówno we wewnątrz ach, jak i na zewnątrz budynków. Najczęściej stosuje się wersje kolorowe we wnętrzach a na zewnątrz jako przeciwsłoneczne lub delikatnie ukrywające. Podlega ono wszystkim typom obróbki.
  • refleksyjne
Jest to szkło bezbarwne lub barwione w masie, pokryte warstwą twardych tlenków metali. Jest poddawane obróbce polegającej na napyleniu specjalnej selektywnej powłoki, która przepuszcza światło, ale posiada duży współczynnik odbicia promieniowania podczerwonego. Zastosowanie takiego szkła latem zabezpiecza pomieszczenia przed nagrzaniem, zimą ogranicza wypromieniowanie ciepła z wnętrza pomieszczenia oraz. Oprócz tego szkło refleksyjne zapewnia optymalną ilość dziennego światła. Stosowane jest również w celu osiągnięcia prywatności. Jego podobieństwem jest lustro fenickie. Przez możliwość naniesienia warstwy refleksyjnej o różnej barwie - daje ciekawe efekty architektoniczne na elewacjach budynków. Podlega pełnej gamie obróbki. Stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
  • piaskowane
Efekt piaskowania uzyskujemy poprzez uderzanie drobinek materiału ściernego o powierzchnię szkła pod ciśnieniem. Rezultatem tego procesu jest powstanie szkła matowego, lekko przeziernego. Przy użyciu tej metody można poddawać matowieniu duże powierzchnie szkła, a także wykonywać różnorodne wzory czy napisy. Stopień przezierności szkła zależy od rodzaju użytego ścierniwa oraz mocy jego strumienia. Szkło piaskowane po zabezpieczeniu chemicznym staje się bardziej praktyczne w użytkowaniu, a dodatkowo otrzymuje efekt zbliżony do szkła satynowego. Stosuje się je raczej wewnątrz budynków. Procesowi piaskowania można poddać każdy rodzaj szkła. Jeśli poddamy temu procesowi szkło satynowane uzyskamy na nim wzmocnienie wzoru i efekt dwupłaszczyznowości. Szkło piaskowane podlega wszystkim typom obróbki.
  • ornamentowe
Szkło ornamentowe pozwala zachować prywatność, a przy tym charakteryzuje się ciekawą stylistyką. Oferujemy także cały wybór atrakcyjnych wzorów - od najbardziej klasycznych po nowoczesne. Światło docierające do szkła ornamentowego ulega częściowo odbiciu a częściowo rozproszeniu. Jest to zależne od kształtu i wielkość wzoru ornamentu. Współzależność tych dwóch zjawisk wpływa na obserwowany stopień zaciemnienia i migotania. Szkło tego typu przepuszcza zwykle tylko niewiele mniej światła niż bezbarwne szkło float.

Rodzaje szkła ornamentowego
chinchi kura crepi
Chinchilla Deszczyk Crepi
deltamat flutemat niagaram
Delta matowa Flutes matowy Niagara matowa
korasilv masterca milchgla
Kora Master Carre Mleczne

Rodzaje szprosów międzyszybowych
szpros szpros 2 szpros 3 szpros 4
8 mm 18 mm 26 mm 45 mm
       
weiss weiss 2 weiss 3 weiss 4
Biały Biały Biały Biały
golden golden złoty dąb  
Złoty Złoty Złoty dąb  
srebrny mat złoty dąb  
Srebrny matowy Złoty dąb Mahoń  
  mahoń dąb bagienny  
  Mahoń Dąb bagienny  
  dąb bagienny dąb średni  
  Dąb bagienny Dąb średni  
  dab średni    
  Dąb średni    

Prezentowane kolory na każdym ekranie są wyświetlane inaczej i w rzeczywistości mogą się różnić.

Certyfikat Rzetelna Firma Od 21-11-2008r. nieprzerwanie uczestniczymy w programie Rzetelna Firma i udostępniamy szereg informacji świadczących o naszej wiarygodności.
programy unijne